English
WATER  POLO SPARTA  PRAHA
CELOROČNÍ
NÁBOR ČLENŮ

Nábor vodní pólo
VÍCE ►

Nábor Sparta WP - září 2018

Trénink s Davidem
O nás

Sparta Praha je nový oddíl vodního póla s cílem navázat na tradici oddílu, který působil v Praze v první polovině 20. století. Sparťanský tým mužů odehrál v roce 1913 úplně první zápas vodního póla na území Československé republiky a poté se stal několikanásobným mistrem republiky, a to v letech 1922, 1923, 1933, 1938 a 1946.

 

V klubu působí vyškolení a zkušení trenéři, kteří vyučují pomocí nových moderních metod výuky plavání a vodního póla. Trenéři jsou současní či bývalí hráči vodního póla, mají tedy bohaté herní zkušenosti, a to i na úrovni české reprezentace. Trénování mládeže se všichni věnují už řadu let a mají zkušenosti s dětmi v různých věkových kategoriích - minipólo, žactvo i dorost.

 

V klubu vítáme všechny zájemce, chlapce i dívky, ve věku 8 – 15 let s touhou naučit se dobře plavat, ale i zkušené plavce s chutí zkusit vodní pólo. Nabízíme tak uplatnění i bývalým plavcům, kteří mají zájem o zábavnou míčovou hru, ve které mohou rychle a dobře využít své dříve nabyté plavecké schopnosti.

 

Naše vize a cíle

Rádi bychom poskytli dostatek prostoru pro aktivní a kvalitní trávení volného času v dobrém kolektivu. Sportovně nadaným a dobře motivovaným jedincům chceme také dát příležitost vstoupit do řad české reprezentace. V našich tréninkových hodinách se proto snažíme vytvářet příjemnou atmosféru, ale současně chceme jasnou a cílevědomou přípravou vést děti k dobrým sportovním výsledkům. Dlouhodobě chceme vytvořit klub, kde všichni trenéři budou mládež vychovávat a podporovat ve všeobecném sportovním vývoji, v plavání, vodním pólu a rozvíjení pohybu vůbec.

 

Uvědomujeme si, že vlastnosti získané při sportu jako je cílevědomost, píle, odhodlání a vytrvalost pomohou každému z našich svěřenců i v osobním a pracovním životě. Naším cílem je, aby si děti vybudovaly celoživotní vztah nejen k tomuto nádhernému sportu, který my máme tak rádi, ale ke sportovnímu životu obecně.

 

Jako oddíl bychom rádi obsadili všechny soutěže vypsané Českým svazem vodního póla. Mezi mládežnické kategorie patří minipólo, mladší a starší žactvo a mladší a starší dorost. Naším dlouhodobým cílem je účast v soutěžích pro dospělé – 1. lize mužů, 1. lize žen i Českém poháru mužů. Chceme také vychovávat hráče pro českou reprezentaci, a to od kadetské po mužskou i ženskou.

 

Naše práce

● učíme děti pracovat ve skupině a vzájemně si pomáhat při budování týmu a kamarádské týmové atmosféry
● snažíme se v základní plavecké přípravě rozvíjet všechny plavecké způsoby, sportovní vytrvalost a cílevědomost
● učíme děti orientovat se v rychlých kombinacích s prvky vodního póla – rychlé plavání, hra s míčem, házení, střelba
● tréninky připravujeme tak, aby nešlo jen o nezáživnou a jednostrannou dřinu
● míč je pro děti nejen herní prostředek, ale i zábavní prvek při plavání a prostředek k zvládnutí někdy jednotvárné plavecké přípravy
● chlapci a děvčata do kategorie starších žáků vyrůstají a trénují většinou ve smíšeném týmu, tvoří tedy rozmanitou skupinu a učí se v kolektivu spolupráci, pomáhat slabším, čímž i méně zdatným usnadňují sportovní výkony, na které by v individuálních sportech nemohli pomýšlet

● přípravka těch nejmenších od 8 let probíhá odděleně od starších dětí často formou hry. Plavání probíhá s pomůckami, dokud dítě nezíská vztah k vodě jako přátelskému živlu a může se následně zapojit do více specializované plavecké a vodnopólové přípravy

● všestranný pohybový rozvoj doplňuje zdravotně kondiční cvičení ve studiu IQ pohyb. S odborníky ze studia IQ pohyb jsme navázali bližší spolupráci. Jejich závěry týkající se funkčního zdravého pohybu aplikujeme v naší sportovní přípravě a neustálým studiem tyto znalosti prohlubujeme a v čím dál větší míře uplatňujeme při naší práci s mládeží.

● spolupracujeme také se specialisty na sportovní výživu a se sportovními psychology, jejichž doporučení aplikujeme v naší práci

 

Do naší sportovní přípravy neodmyslitelně patří i zimní a letní soustředění, na kterých bazénovou přípravu v Praze doplňujeme o pohyb na horách či na venkovních bazénech v přírodním prostředí. Praktikujeme zde různé jiné sporty i společenské hry. Soustředění jsou důležitá pro stmelování týmu a vytváření přátelské atmosféry. Dobrá parta a přátelské vztahy mezi hráči, ale i mezi hráči a trenéry jsou pro nás také velmi důležité. Zvláště v době dospívání je vliv týmu, společných zážitků, úspěchů, ale i neúspěchů důležitou součástí výchovy pro formování každého hráče, jednotlivce, který si u nás lépe dokáže vypěstovat silnou vazbu na své kamarády a lásku ke sportu na celý život.

 

 

Co je vodní pólo?

Vodní pólo je dynamický hravý sport pro lidi, kteří mají především rádi vodu, protože stejně jako plavci trávíme většinu našeho sportovního života v bazénu. Je to sport, který spojuje charakteristiky ledního hokeje (nasazení, souboje, kontakt), basketbalu (práce s míčem, pravidla) a házené (rychlé přelévání hry od branky k brance, taktika). Vodní pólo je míčová hra, ve které proti sobě nastupují dvě 7 členná družstva (6 hráčů v poli a brankář). Hraje se na čtyři čtvrtiny po 8 minutách čistého času. 

 

Nejdůležitější však je, že vodní pólo je kombinační, hravý a zábavný týmový sport a jako takový se malému sportovci postará o krásné zážitky, které týmová hra neodmyslitelně přináší.

 

Na vrcholové úrovni patří k jedněm z nejnáročnějších sportů. O náročnosti tohoto sportu svědčí to, že byl v roce 1991 charakterizován jako „nejnáročnější sport co se týká fyzických nároků na sportovce“ (Ludovise, Barbie. “In Demand, This Sport is Top.” Los Angeles Times, 16 January 1991, C1, C6).

 

Další výhodou vodního póla je jeho nízkonákladovost. Není potřeba kupovat drahou výstroj, jako například v hokeji, zjednodušeně řečeno postačí plavky, ručník a z vašeho dítěte se může stát vodní pólista. Náš sport je také jedním z těch, které je možné amatérsky provozovat i do vysokého věku. Pohyb ve vodě je pro tělo všeobecně prospěšný, při hře nedochází k jednostrannému opotřebení některých kloubů či svalů, jako u sportů hraných na tvrdém terénu. 

 

 

Partneři

Kontakt

WATER POLO SPARTA PRAHA
Schöfflerova 2050/32, Praha 3
telefon: +420 732 467 600
sekretariat@spartawaterpolo.cz

Officiální stránky klubu

Vodní pólo Sparta Praha