English
WATER  POLO SPARTA  PRAHA
CELOROČNÍ
NÁBOR ČLENŮ

Nábor vodní pólo
VÍCE ►

Nábor Sparta WP - září 2018

Trénink s Davidem
Sdilet na facebooku
Legend vodního póla nemáme málo!
22.03.2021

Milí přátelé vodního póla,

 

jak jste si někteří možná již všimli na našich sociálních sítích, na oslavu 3. výročí založení našeho klubu jsme odstartovali speciální projekt věnovaný legendám českého vodního póla. Chtěli jsme Vám zpříjemnit tyto dny, které jsou pro nás všechny dlouhé, ubíjející, chybí nám sport, přátelé a někdy i motivace.

 

Chceme psát o hráčích, kteří nás - trenéry a funkcionáře klubu, v minulosti inspirovali a kteří prorazili i za hranicemi v zemích, kde je náš sport na olympijské úrovni.

 

V našem seriálu se například ptáme, jak se oslovení hráči k vodnímu pólu dostali, proč si vybrali právě tento sport, jaké jsou jejich oblíbené zážitky či vzpomínky na trenéry, spoluhráče a důležité zápasy jejich kariéry. Jaké zkušenosti a rady by naše legendy chtěly předat dál, nám všem hráčům a trenérům, kteří se potýkáme s touto dobou, kdy se můžeme „hecovat“ maximálně v online světě a doufat, že naše vůle, kterou dáváme denně alespoň do venkovních aktivit v podobě procházek, proběhnutí v přírodě či „odmakání“ několika cviků za domem či na koberci v obýváku, bude pro náš další start v bazénu přínosem.

 

Zjistíte, že českých hráčů a hráček, kteří v době vrcholu své kariéry, prorazili v některém zahraničním klubu, není zrovna málo! Již jsme Vám dříve představili Radka Jašku a Vlastu Balíka z Komety Brno, Jardu Chvátala z Plzně, „Hada“ Techlovského z Děčína. Máme před sebou ještě dlouhý seznam hráčských osobností českého vodního póla, které nám v minulosti, ale i v současnosti dokazují, že i v našem – v Čechách relativně malém sportu – můžete dosáhnout velkých úspěchů.

 

Máme dále v plánu Vám představit ještě několik desítek výborných hráčů a samozřejmě také hráček. Připravujeme články o šesti mužích z Přerova, představíme Vám 3 hráče a hráčky z Plzně. Těšíme se na vzpomínky od úspěšných pólistů ze Strakonic, které mají i v současné době největší zastoupení úspěšných hráčů, ale i hráček v zahraničí. Především se těšíme na výpověď dnes asi nejznámějšího českého pólisty současnosti Martina Faměry, který reprezentuje Španělsko a je v současné době v přípravě na OH 2021 v Tokiu. Nezapomeneme i na dnes již zrušený klub z Ústí nad Labem, kde představíme jednoho z hráčů působících dříve na Slovensku. Také nás čekají rozhovory se dvěma zástupci z olomouckého oddílu a také z Hradce Králové, odkud Vám poskytneme rozhovor s jedním mužem a dvěma ženami. Celkem plánujeme více než 35 rozhovorů a věříme, že Vám budeme takto moci zprostředkovat nespočet zážitků a vzpomínek, a třeba i zajímavých fotografií, které připomenou úspěchy českých vodních pólistů. Doufáme, že osudy těchto výjimečných osobností budou motivací nejen pro naše hráče, aby se mohli těšit zase do bazénů, a také inspirací pro rodiče našich nejmenších, kteří s vodním pólem teprve začínají.

 

Chtěli bychom tímto také poděkovat našim kamarádům a spolupracovníkům, za skvělou novinářskou práci, kterou na tomto projektu do dneška odváděli! Ještě je hodně práce před námi, a tak předem děkujeme i všem osloveným hráčům za čas, který článkům věnují.

 

Těšíme se na zajímavé čtení a doufáme, že Vám přináší stejnou radost jako nám!

 

A když si do vyhledávače zadáte legendy vodního póla, uvidíte i spousty zajímavých světových fotografií.

 

 

 

 

 

 

 

 
Partneři

Kontakt

WATER POLO SPARTA PRAHA
Schöfflerova 2050/32, Praha 3
telefon: +420 732 467 600
sekretariat@spartawaterpolo.cz

Officiální stránky klubu

Vodní pólo Sparta Praha