English
WATER  POLO SPARTA  PRAHA
CELOROČNÍ
NÁBOR ČLENŮ

Nábor vodní pólo
VÍCE ►

Nábor Sparta WP - září 2018
Sdilet na facebooku
2 roky jsme tady!
21.02.2020

Sparta slaví další výročí, protože jsou to již dva roky od založení našeho klubu vodního póla Water Polo Sparta Praha. V těchto dvou letech jsme se především snažili pomoct našim dětem růst jak sportovně, tedy tělesně tak i duševně. V klubu tak mohli získávat nové sportovní a životní zkušenosti, protože se snažíme, aby náš sport nebyl pro děti jen dřina, ale i smysluplné trávení volného času. Věříme, že s tréninkem a herním zlepšením přichází s naším sportem také ta pravá zábava.

 

Vzhledem k tomu, že náš první sportovní rok byl již dříve zrekapitulován http://spartawaterpolo.cz/aktuality/464/, dovolte nám připomenout jen akce, které jsme za posledních 365 dní uspořádali, nebo se jich naši Sparťánci zúčastnili.

 

Mezi důležité úspěchy našeho klubu patří počet přijatých aktivních hráčů, který již dávno překročil 50 hráčů a hráček. S radostí oznamujeme, že se nám hlásí další děti a věříme, že se mezi nimi vyskytují hráči, kteří budou schopni podávat skvělé výkony. V současné době má tak náš klub přes 60 dětí ve věku od 8 do 15 let. Ovšem i mezi řadami trenérů přibyl nový trenér, pan Miodrag Ivanovič, který vede naše nejstarší děti. Jedná se o posilu s velkými hráčskými a trenérskými zkušenostmi. Pro ty nejmenší, tedy přípravku k nám přišla posila v osobě trenéra plavání pana Tomáše Mudruňky, který vede přípravu našeho sparťanského potěru.

 

      

 

V březnu 2019 jsme uspořádali naše vůbec první soustředění. Jednalo se o 5 denní akci zaměřenou nejen na plavecké a vodnopólové dovednosti, ale i na obecnou pohybovou přípravu v Aši. Máme zde k dispozici ideální podmínky pro přípravu ve 25 m bazénu, 2 tělocvičny a přírodní park, kde se naše děti doslova vyřádily.

 

Kromě toho jsme na jaře loňského roku měli v programu 2 turnaje. Především jsme 31. března 2019 uspořádali I. Sparta Cup v Ústí nad Labem. Akce byla určena pro naše minipólisty a ml. žáky a hosté byly týmy z Děčína, Plzně a Tábora.

 

Starší žáci poté odehráli na konci května memoriál Juraje Krajčíka ve slovenských Topolčanech. Ve všech třech zápasech týmům ze Slovenska a Maďarska ukázali sice bojovnost, ovšem zápasy rozhodly v náš neprospěch větší zkušeností soupeřů. Pro naše nejstarší to byla vůbec první herní zkušenost po prvním půlroce vodnopólového tréninku.

 

Na samém konci sezóny jsme odehráli tři přátelská utkání s Táborem. Hráči si tak opět ověřili zkušenosti nasbírané za první aktivní sezónu Sparty. V každém zápase byla znát přátelská atmosféra a přidaná pátá čtvrtina posledního utkání, kdy se do hry zapojili i trenéři obou týmů, to jen završila.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               

 

 

Novou sezónu jsme zahájili týdenním soustředěním v Chropyni, kde jsme společně s týmy SK Slavie Praha a KVP Přerov odstartovali novou sezónu. Na dětech bylo vidět fyzické i herní zlepšení, které se jistě projeví při zápasech, které v této sezóně očekáváme.

 

Pro nový sportovní rok 2019/20 jsme naše děti rozdělili do 3 výkonnostních a věkových kategorií: přípravka (naši nejmenší), U10 (minipólo a ml. žáci) a U14 (starší žáci).

 

Na podzim jsme uspořádali první turnaj na našem domácím bazénu Na Šutce. Jednalo se o II. Sparta Cup, uspořádaný tentokrát jen pro kategorii minipólo, tedy hráči U10. Na turnaji si naše dva týmy minipolistů zahráli poprvé s hosty z Německa, konkrétně týmu FCN Schwimmen Nürnberg. Oba dva týmy mladších žáků Sparty sice Norimberk neporazili, ale doufáme, že si ze zápasu odnesli řadu zkušeností. Norimberk ukázal velkou vyzrálost týmu a herně předčil nejen celý tým Sparty, ale i dalšího soupeře tým TJ Tábor. Když se pak našim malým hráčům postavilo mladé táborské družstvo, tak dokázali, že už se něco v tréninku naučili a tým Tábora oba naše týmy porazily.

 

       

 

Od loňského roku jsme se připravovali na účast v Bavorské lize mládeže U14. Proto jako zatím poslední akci zmíníme první dva zápasy ve Weidenu, kterého se účastnili naši starší žáci. V prvním zápase Sparta předvedla slušný výkon ve 2 čtvrtinách, který ovšem zkazily velké chyby ve zbylých dvou částech hry, které německý spolek nekompromisně trestal. Druhý zápas sice nedopadl zrovna příjemněji, ovšem výkony některých mladších dětí byly pro trenéry překvapivé. Tým nastoupil v jiném složení, protože všichni hráči potřebují získávat cenné zkušenosti, aby bylo družstvo U14 co nevyrovnanější.

 

Pro letošní jaro máme dál v plánu několik akcí, resp. turnajů, které chceme závěrem našeho přehledu zmínit. Pojedeme opět do Aše na přípravný kemp, odehrajeme zde také 3 zápasy Bavorské ligy U14, zúčastníme se turnaje minipóla v Norimberku a Strakonicích. Další akci v domácím bazénu připravujeme pro tým mladších žáků, bude se jednat už o III. Sparta Cup a čekáme na potvrzení 2 turnajů na Slovensku a v Německu.

 

Na závěr bychom chtěli poděkovat za tréninkové úsilí všem našim dětem a doufáme, že se budou snažit zlepšovat dál a dál. Mají tak hlavně ve svých rukou hráčskou budoucnost, která jak věříme, se bude naplňovat podle našich, ale hlavně jejich představ. Také děkujeme trenérům a klubovým funkcionářům za jejich práci, která je vidět každým dnem na spokojených úsměvech dětí i jejich rodičů na tribuně. Vždyť i bez podpory rodičů by náš klub nejen že nevznikl, ale nemohl by se dále úspěšně rozvíjet. S partou Spartou! :-)

               

Na úplný konec Vám chceme dát vědět, ale možná jste už sami všimli, že jako dárek k druhému výročí jsme si nadělili naše webové stránky www.spartawaterpolo.cz také v angličtině!

 

                                                    

 
Partneři

Kontakt

WATER POLO SPARTA PRAHA
Schöfflerova 2050/32, Praha 3
telefon: +420 732 467 600
sekretariat@spartawaterpolo.cz

Officiální stránky klubu

Vodní pólo Sparta Praha