English
WATER  POLO SPARTA  PRAHA
CELOROČNÍ
NÁBOR ČLENŮ

Nábor vodní pólo
VÍCE ►

Nábor Sparta WP - září 2018
Sdilet na facebooku
II. SpartaCup
26.11.2019

V sobotu 16. listopadu 2019 se poprvé odehrál turnaj vodního póla v našem domácím bazénu na Šutce. Turnaje se zúčastnily čtyři týmy. TJ Tábor, FCN Schwimmen Nürnberg a dva týmy Sparty. Na turnaji padlo celkově v šesti zápasech 120 branek, což znamená krásný průměr dvaceti branek na zápas. Početná divácká návštěva, nejen rodičů hráčů ze všech týmů, se tedy rozhodně měla na co koukat.

 

Na posledním místě se umístil tým TJ Tábor. Přestože dokázal být v určitých fázích zápasů více než vyrovnaným soupeřem, nepodařilo se jim na turnaji získat ani jeden bod. Za zmínku určitě stojí výkon Vojtěcha Bicana, který vstřelil polovinu z celkových čtrnácti branek svého týmu.

 

Bronzovou pozici obsadil tým WP Sparta Praha II. Po debaklu s týmem FCN Schwimmen  Nürnberg a výhře 10:6 nad Táborem prohrál v přímém souboji o druhé místo proti svým kolegům sparťanům, kteří předtím porazili TJ Tábor dokonce 14:7.
 

Souboj dvou týmů Sparty byl vrcholem turnaje. Na zápas přišlo na české poměry velké množství fanoušků a na výkonu hráčů to bylo znát. Po velmi vyrovnané první polovině, která skončila za stavu 5:5 se štěstěna přiklonila na stranu týmu WP Sparta Praha I, který nakonec vyhrál zápas v poměru 9:7.

 

Vítězem turnaje se stal tým FCN Schwimmen Nürnberg, který proletěl turnajem jako uragán. Zvítězil ve všech třech zápasech jasným rozdílem a s celkovým skóre 59:8 se stal zaslouženým vítězem. Trio hráčů Merkel-Hagl-Hecht vstřelilo dohromady neskutečných 45 gólů.

 

Ze zbylých týmů se tomuto počinu nejvíce přiblížil sparťan Max Obešlo, který se stal se třinácti góly třetím nejlepším střelcem turnaje. Max spolu se třemi dalšími hráči získal cenné zkušenosti v loňské sezóně, kdy hrál za tým SK Dečín minipólové turnaje organizované ČSVP. Na skvělé výkony z minulé sezóny navázal i Tobiáš Brettl. Z druhého týmu Sparty se zahrála skvěle dvojice Senohrábek-Řídel, společně vstřelili 16 branek a tak šli svým spoluhráčům příkladem při výhře nad Táborem.

 

Celý Sparta Cup provázela příjemná atmosféra, ke které přispěla i skvělá divácká kulisa, za kterou by chtěl celý klub Water Polo Sparta Praha svým fanouškům z řad rodičů, ale i dalším návštěvníkům poděkovat. I pro fanoušky se konec konců sport hraje.

 

 

STATISTIKA NEJLEPŠÍCH STŘELCů TURNAJE

Příjmení

Tým

Góly

Merkel

FCN Schwimmen Nürnberg

17

Hagl

FCN Schwimmen Nürnberg

15

Hecht

Obešlo

FCN Schwimmen Nürnberg

WP Sparta Praha I

13

Senohrábek

WP Sparta Praha II

10

Brettl

WP Sparta Praha I

9

Bican

TJ Tábor

7

Řídel

WP Sparta Praha II

6

 

 
Fotogalerie k aktualitě :

Partneři

Kontakt

WATER POLO SPARTA PRAHA
Schöfflerova 2050/32, Praha 3
telefon: +420 732 467 600
sekretariat@spartawaterpolo.cz

Officiální stránky klubu

Vodní pólo Sparta Praha