Nábor Sparta WP - září 2018
Sdilet na facebooku
První krůčky...
01.09.2019

Historicky první Sparťanské derby se odehrálo na domácí půdě slávistů 25. listopadu 2018. Hned zpočátku bylo jasné, kdo má větší zkušenosti a lepší tah na branku. O tom mluví i fakt, že první gól Sparta inkasovala už po 13 vteřinách, první čtvrtina pro nás nevypadala vůbec růžově, ale v druhé čtvrtině dal náš historicky první gól Jakub Jedlička. O zbylé tři góly se po zdařilých přihrávkách zasloužil Kryštof Ksandr. Finální skóre dopadlo prohrou pro Spartu 4:16.

14 dnů od našeho prvního zápasu, přesně v sobotu 8. prosince 2018, jsme se poprvé účastnili turnaje s jinými týmy a to Memoriálu Josefa Neumanna, tentokrát pro ročníky 2007 a mladší. První zápas odehráli naši sparťané proti domácí Slavii a bohužel jim podlehli 0:9, druhý zápas proti týmu z Děčína skončil o trochu lépe, prohra byla „jen“ 0:8, až ve třetím zápase se nám podařilo skórovat díky 5-ti metrovému pokutovému hodu. Tuto penaltu proměnil Max Sakaev, skóre dopadlo 1:11 ve prospěch Děčína. V posledním zápase o 7. místo naše děti sebraly poslední síly a téměř celou dobu vedly vyrovnaný zápas proti týmu Plzeň+Hradec Králové. Lepší kondice a delší hráčské zkušenosti ovšem v posledních minutách převládly na straně soupeře a sparťánci prohráli 7:9.

A chcete vědět, kdy jsme poprvé vyhráli…? Tak očekávejte další článek ve středu.