WATER  POLO SPARTA  PRAHA
CELOROČNÍ
NÁBOR ČLENŮ

Nábor vodní pólo
VÍCE ►

Nábor Sparta WP - září 2018
Sdilet na facebooku
Memorial Juraja Krajčíka, Topolčany
05.06.2019

Tým mladších žáků Sparty Praha přijal milé pozvání na turnaj do dalekých Topolčan. Kromě domácích Topolčan se Sparta utkala ještě s týmy Slávia Bratislava a Nereus Žilina. Po náročné cestě a vřelém přivítání hostitelského týmu už zbyl čas jen na spánek a regeneraci. Další den, v sobotu 25. května, totiž čekaly Spartu dva přetěžké zápasy.

 

Ještě před svým úvodním zápasem proti Žilině se sparťani podívali na zápas Topolčan proti Bratislavě. Od začátku se jednalo o strhující podívanou. Sparťani vědeli, že je na turnaji nečeká nic lehkého. Některé hráče tempo zápasu znepokojovalo, jednalo se o vskutku velmi kvalitní týmy. Žádný zápas ale není předem prohraný, trenér určil sestavu a šlo se na věc.

 

Začátek utkání se Spartě povedl. Na hráčích byla vidět velká motivace, která soupeře možná až zaskočila. Žilina očividně disponovala větší kvalitou, na straně Sparty byla ale obdivuhodná bojovnost. Po první čtvrtině vedla Žilina 3:2. V dalších fázích zápasu se ale začala projevovat lepší vytrvalost a zkušenost hráčů Žiliny. Soupeř potrestal skoro každou chybu Sparty, kdežto naši hráči několik pěkných šancí zahodili. I přes prohru 14:4 nemohli trenéři svým svěřencům nic vytknout. Hráči nechali ve vodě vše. Tři branky vstřelil Adam Cimoradský a jednou se prosadil Kryštof Ksandr. Všichni hráči si za tento zápas zasloužili upřímnou pochvalu.

 

Bylo potřeba hodit prohru za hlavu a soustředit se na další zápas, ve kterém se Sparta postavila domácímu týmu Topolčan. Od první minuty šlo bohužel o jednoznačnou událost. Naši hráči měli velké problémy ubránit technicky i plavecky skvěle vybavené hráče Topolčan, kteří se tak často dostávali do šancí a ty chladnokrevně proměňovali. Na sparťanech se navíc projevila únava z předchozího zápasu.  Konečné skóre 19:4 bylo zaslouženým vyústěním převahy domácího celku. Adam Cimoradský a Kryštof Ksandr si tentokráte prohodili střelecké role. Kryštof si připsal tři zářezy, Adam přidal jeden gól.

 

Další den ráno čekal Spartu poslední zápas turnaje. Tým Slávia UK Bratislava měl, podobně jako Topolčany, od začátku utkání jasnou převahu. Jednalo se o stejné problémy jako předchozí den. Sparťanům nikdo nemohl upřít snahu, v naprosté většině herních aspektů ale Bratislava dominovala. Svůj jediný gól na turnaji vstřelila Khrystyna Mysak. Celkově se po takovém zápase, až na snahu, těžko hledají pozitiva. Skóre se zastavilo až za stavu 17:2 pro Bratislavu.

 

Turnaj přesto musíme hodnotit kladně. Jasné výsledky demonstrovaly, na čem ještě musí hráči a trenéři zapracovat. Sparťani musí pokračovat v trénování a ještě zvýšit intenzitu tréninků. Na hře je každým zápasem vidět progres. Hráči dostali lekci, nyní už vědí, jak mají určité herní situace řešit. Velmi zapracovali například na přeskakování k volným hráčům v obranné fázi. Žádná zbraň není v kolektivním sportu tak silná, jako soudržnost a týmová hra. Celý tým si zaslouží pochvalu za přístup k zápasům a snahu. Ne vždy se podaří vyhrát, vždy se ale musí do zápasu dát sto procent.

 

Závěrem bychom chtěli poděkovat týmu Pirana SC Topolčany za organizaci skvělého turnaje. Pro nás šlo o skvělou zkušenost a porovnání s ostatními týmy.

       
Partneři

Kontakt

WATER POLO SPARTA PRAHA
Schöfflerova 2050/32, Praha 3
telefon: +420 732 467 600
sekretariat@spartawaterpolo.cz

Officiální stránky klubu

Vodní pólo Sparta Praha