WATER  POLO SPARTA  PRAHA
CELOROČNÍ
NÁBOR ČLENŮ

Nábor vodní pólo
VÍCE ►

Nábor Sparta WP - září 2018
Sdilet na facebooku
Sparta jede!
03.05.2019

Milí přátelé vodního póla,

 

rádi bychom po víc než roce od založení shrnuli sportovní krůčky a kroky a teď i vítězná poskočení našeho klubu Water Polo Sparta Praha. Pro založení jsme se rozhodli na začátku roku 2018, když jsme využili s provozovatelem domluvené klubové zázemí v areálu Aqucentra Šutka, který nám nabízí dostatečné časové podmínky pro přípravu klubu vodního póla.

 

Water Polo Sparta Praha byl založen 19. 2. 2018, jako spolek, právnická osoba a nezisková organizace. Zahájení sportovní činnosti bylo náborem 5. 9. 2018 v AC Šutce. Počet přijatých dětí ke konci roku bylo 36. Nyní v průběhu druhého pololetí se můžeme v klubu pyšnit přijatými 47 dětmi.

 

Jsme klub, který by rád navázal na úspěšné působení oddílu vodního póla AC Sparta Praha z počátku 20. století. Sparta Praha se do svého zániku v poválečném období 50tých let stala několikanásobným mistrem Československa. Přestože před sebou máme velký vzor, zatím jsme oddílem s převážně dětskými členy a naším prvním cílem je, zapojit se do Ligy minipóla a Poháru starších, případně i mladších žáků od podzimu 2019 pořádaných ČSVP. Jsme členi Pražské unie sportu a v prosinci 2018 jsme byli přijati jako přidružený člen do Asociace sportovních klubů AC Sparta Praha. Pevně věříme také v naše brzké přijetí do Českého svazu vodního póla, kam jsme v polovině dubna letošního roku podali výkonnému výboru žádost o členství.

 

S trénováním jsme začali na začátku září 2018 a zatím tvoří náš klub něco přes 50 členů – většina jsou hráči ve věku 8-13 let a dospělí členové zastávající pozice trenérů a funkcionářů. Ve vedení klubu jsou: Tomáš Růžička, předseda klubu a jeho statutární zástupce, Viktor Margita ve funkci pověřeného místopředsedy, Simona Kašparová jako klubový sekretář, Monika Mahlerová v pozici hospodáře a Barbora Řehořová, která zastupuje náš trenérský tým. Do vedení patří Petr Weger, který byl výborem klubu pověřen starostmi o vnější komunikaci, především vůči ČSVP a k jiným klubům a sportovním organizacím.

 

Trénujeme prozatím dvakrát týdně v bazénu, a to v pondělí a ve středu, rozděleni do dvou výkonnostních skupin – mladší hráči (narozeni 2008 a později) a starší hráči (narozeni 2007 a dříve). Dále máme ve spolupráci s plaveckým a triatlonovým klubem Elab zajištěn doplňkový tréninkový program pro vybrané hráče ve formě pátečního tréninku pro zdokonalování plavecké techniky pod vedením profesionálního plaveckého trenéra. Kromě toho děti, které v pátek nenavštěvují plavecký trénink s Elabem chodí pravidelně na hodinu „suché“ přípravy, zaměřenou na obecnou tělesnou a fyzickou přípravu ve fitness studiu Barbargym. Cílem je opět s profi fitness trenérkou dětem vštípit základy správné pohybové výchovy, aby jejich sportovní výkon v průběhu utkání, byl umožněn udržením dobré techniky pohybu a správné funkce celého těla. Považujeme to za důležitou součást tréninkové přípravy mladého organismu, aby pak při vysokém výkonu po dobu tréninku či utkání, nedocházelo k ohrožení pohybového aparátu.

 

S našimi dětmi máme za krátkou dobu od podzimního náboru úspěšně zvládnutých několik akcí, mezi které patří prosincový turnaj na SK Slavii Praha - Memoriál J. Neumanna, kde děti odehrály svůj historicky první zápas a vstřelili první sparťanskou branku (8. 12. 2018). Dále turnaj ve Strakonicích - Otavský pohár (16. 2. 2019), kde naši minipólisti (kategorie 2009 a mladší) ochutnali, jaké to je poprvé zvítězit! V březnu naši hráči zvládli dvoufázové tréninky ve vodě, v tělocvičně i volné přírodě během téměř týdenního přípravného kempu v Aši. A konečně 31. 3. 2019 jsme uspořádali historicky I. SpartaCup, kde naše děti s týmem starších žáků skončily v konkurenci jiných českých družstev na 2. místě a minipólisti na 4. místě.

 

Za zmínku stojí i úspěšná účast 4 našich hráčů v týmu SK Děčín, kteří se účastní již v letošním roce Ligy minipóla pořádanou ČSVP a patřili v prvním turnaji ve Strakonicích před 3 týdny k oporám družstva.

Myslím, že jsme za tak krátkou dobu urazili pěkný kus cesty s mnoha úspěchy. Věříme, že se tak stalo i díky tomu, že si všichni v klubu vzájemně pomáháme a podporujeme se! Myslíme tím nejen trenéry a naše hráče, ale i všechny rodiče a funkcionáře, kteří nějakým způsobem podporují klub v jeho začátcích. Všem patří dík za práci a podíl na naší zatím úspěšné společné cestě k prvnímu opravdovému sparťanskému mistrovskému titulu.

 

„My jsme Sparta!“
Partneři

Kontakt

WATER POLO SPARTA PRAHA
Schöfflerova 2050/32, Praha 3
telefon: +420 732 467 600
sekretariat@spartawaterpolo.cz

Officiální stránky klubu

Vodní pólo Sparta Praha