Nábor Sparta WP - září 2018
Sdilet na facebooku
První ročník SpartaCupu
03.04.2019

Celý turnaj se nesl v duchu fairplay a slušné hry. Bojovalo se srdnatě, a přesto rozhodčí museli zřídkakdy někoho vyloučit. Za celý turnaj rozdali rozhodčí pouze 15 osobních trestů. Hned třetina trestů padla ve vyhecovaném zápase Sparty s Plzní, nejednalo se ale o žádné zákeřné fauly.

Během deseti zápasů padlo hned 218 gólů. Průměrně tedy 21,8 branek na utkání.

Vítězové turnaje z Děčína se mohli pyšnit nejlepší ofenzivou turnaje. Soupeřům nadělili 96 branek. Průměrně rozvlnil tým z Děčína síť hned čtyřiadvacetkrát za zápas.

O korunu krále střelců se podělili spoluhráči z Děčína Adam Těšínský a Lukáš Kreutzer. Oba ostrostřelci mají na pažbě 17 zářezů.

Tým SK Děčín na turnaji nenašel sobě rovného soupeře. Šli od výhry k výhře a soupeřům nadělovali spousty branek. Skóre 96:7 hovoří za vše.

Kapitán žáků Sparty Filip Brettl šel svým spoluhráčům příkladem, jeho 14 branek pomohlo Spartě ke skvělému druhému místu. Zahanbit se nenechal ani Adam Cimoradský s třinácti brankami.

Za KVS Plzeň nastupovalo hned pět holek. Soupeřům ale, stejně jako celý tým Plzně, nedaly nic zadarmo a tvrdě bojovaly. Především duo Kališová-Kuštová stojí za zmínku, dohromady se postaraly o překrásných 31 branek.

Druhý tým Sparty, složený z mladších hráčů, obsadil na turnaji čtvrté místo. Skvělými výkony se na turnaji prezentoval Max Obešlo, který se s devíti góly nejlepším střelcem minipólového týmu. Za zmínku určitě stojí skvělá obrana Sparty v zápase proti týmu TJ Tábor. Brankář Šimon Rychtera si dobře postavil obranu a neinkasoval jediný gól.

Poslední místo obsadil celek TJ Tábor. Táborité se ale po vzoru husitů v žádném zápase nevzdali. Především v zápase proti KVS Plzeň ukázali velké odhodlání a vášeň. Po dvou gólech si připsali Adam Novák a Matyáš Navrátil.

Nejnapínavější podívanou určitě nabídl zápas Sparty s Plzní. Ještě Dvě minuty před koncem byl stav 10:9 ve prospěch Sparty. Sparťanům ale pomohl time-out, který si vyžádal trenér Sparty. Drama utnul dvěma góly Adam Cimoradský.