WATER  POLO SPARTA  PRAHA
CELOROČNÍ
NÁBOR ČLENŮ

Nábor vodní pólo
VÍCE ►

Nábor Sparta WP - září 2018
Další video z youtube...
Sdilet na facebooku
První výročí !!!
19.02.2019

První rok je úspěšně za námi!


19. únor je pro náš klub velký den. Přesně před rokem byl náš spolek registrován, má tedy za sebou prvních 365 krůčků vývoj, aby se jednou mohl stát úspěšným sportovním klubem. Cílem činnosti našeho vodnopólového klubu je nejen poskytnout dostatek prostoru pro aktivní a kvalitní trávení volného času v dobrém kolektivu, ale dosahovat i výborných sportovních výsledků v rámci zápasů a turnajů, které naši členové odehrají.

 


Při této příležitosti je jistě na místě zhodnotit náš dosavadní vývoj a činnost v krátkém přehledu důležitých událostí, které jsme za rok stihli a zvládli.

 


Pro sportovní přípravu našich dětí jsme se na jaře 2018 dohodli s provozovatelem Aquacentra Šutka (firmou Trade Center Praha a.s.) na využití 50 m bazénu a společně jsme zde připravili technické zázemí pro trénink vodního póla dětí a mládeže. 8. června 2018 byly spuštěny webové stránky klubu www.spartawaterpolo.cz a zahájili jsme tak veřejnou propagaci klubu směřující k prvnímu náboru dětí plánovanému na září 2018. Hned nato 27. června jsme se stali členy Pražské tělovýchovné unie (PTU) a prostřednictvím této pražské organizace i členem České unie sportu (ČUS). 20. srpna vstoupil klub na Facebook https://www.facebook.com/spartawaterpolo/ a Instagram a začali jsme i zde informovat o naší činnosti a plánech. Konečně 6. září a 13. září byly na Šutce uskutečněn nábor a zahajovací tréninky budoucích sparťanských pólistů a první sportovní sezóna našeho klubu tak byla úspěšně zahájena.

 


První opravdový zápas našich dětí se odehrál na bazéně SK Slavie Praha v neděli 25. listopadu 2018. Naše děti sice prohrály, ale po pouhých 3 měsících přípravy odvedly bojovný výkon a získaly první zkušenosti ze zápasu s cizím týmem, rozhodčími a atmosférou s fandícími diváky na tribunách. Dalším důležitým krokem byla naše účast na turnaji Memoriál Josefa Neumanna, který se uskutečnil 8. prosince opět na Slavii. Naše družstvo minipóla sice nevyhrálo ani jedno utkání, ale herní výkon družstva zápas od zápasu stoupal, když v konečném boji prohrály jen o 2 branky s družstvem KVS Plzeň.

 


Posledním důležitým mezníkem v naší dosavadní historii je účast našeho družstva minipóla na turnaji ve Strakonicích o minulém víkendu. Zde v sobotu 16. ledna 2019 pod vedením trenérek Báry Bradáčové a Báry Řehořové vybojovaly naše děti první historické vítězství! Nemohli jsme si přát lepší dárek k prvním narozeninám!

 


Děkujeme vám všem, kteří jste nás v naší dosavadní činnosti podporovali nejen morálně, ale i fyzicky, příp. i finančně. Děkujeme rodičům našich hráčů a hráček za důvěru a občasnou pomoc s přípravou a organizací našich akcí. V klubu k dnešnímu dni dobrovolně pracuje celkem 11 trenérů a asistentů, kteří se starají o přípravu dvou hlavních kategorií hráčů a hráček. I díky tomu máme dnes po 5 měsících od prvního náboru v klubu registrovaných celkem 47 členů, z toho v přípravě 38 aktivních malých vodních pólistů ve 2 družstvech. Je třeba připomenout, že vodní pólo není hra jen pro kluky a v našem klubu trénuje celkem 8 dívek v rozmezí 9 - 15 let. Doufáme, že v následujících letech vytvoříme i družstvo dívek, které se bude moci později samostatně účastnit soutěží v rámci ČSVP.

 


Závěrem bychom rádi uvedli, že ten jediný rok, který má náš klub úspěšně za sebou, je jen prvním krokem k budoucí mnohaleté sportovní činnosti a povede k výchově kvalitních sportovců, a tak i posílí obecné vědomí mezi lidmi o vodním póle v Čechách. Věříme, že tomu dopomůže i na únor plánovaný vstup našeho klubu do asociace sportovních klubů AC Sparta Praha. Protože jak všichni rádi před zápasem křičíme: „My jsme Sparta!!!“

 


K prvnímu výročí jsme připravili pro všechny příznivce limitovanou edici triček „SuperSparta T-shirt“, tak neváhejte nakupovat na našem Fanshopu http://shop.spartawaterpolo.cz/.

 

 

 

 

 

 

 
Partneři

Kontakt

WATER POLO SPARTA PRAHA
Schöfflerova 2050/32, Praha 3
telefon: +420 732 467 600
sekretariat@spartawaterpolo.cz

Officiální stránky klubu

Vodní pólo Sparta Praha